Fyzioterapie Fyzioaktiv.cz - DejSeDohromady.cz

Mohu využívat koncept pohybové terapie i preventivně
a snížit riziko úrazů?


Preventivní využití pohybové terapie je výborný způsob jak pečovat o svou kondici a zdraví. Zkušený fyzioterapeut provede komplexní vyšetření Vašeho pohybového aparátu, pohybových stereotypů, případně špatných návyků, analýzu chůze, kontrolu funkce kloubů a svalů a jejich celkového stavu. Tím vám pomůže zjistit, kde je vaše tělo ohroženo a jak předejít nepříjemným úrazům.

Když mám přetržený křížový vaz, musím jít na operaci?


Podstoupení operace záleží na vašem konkrétním stavu a rozsahu zranění. V mnoha případech je možné se po konzultaci s lékařem operaci zkřížených vazů vyhnout. V takových případech je důležitá intenzivní rehabilitace a aktivní spolupráce s fyzioterapeutem. Za Vaši aktivitu budete odměněni funkčním kolenem bez operativního zásahu.

Chodím často do posilovny a při cvičení mě začalo bolet rameno, co s tím?


Bolest v rameni může vznikat z mnoha příčin a je proto nutná individuální konzultace s fyzioterapeutem. Velmi častým důvodem bývá jeho nesprávné zatěžování. Při větší zátěži je větší riziko, že pohyb neprovádíte anatomicky správně a přetěžujete měkké tkáně i vlastní kloub. Může pak docházet k drobným poranění svalů, šlach či kloubních struktur, které mohou přejít v akutní či při zanedbání léčby až v chronické záněty, které jsou velmi bolestivé. Nejdříve je potřeba provést přesnou diagnózu a následně sestavit individuální plán rehabilitace. Po odstranění akutní bolesti vám fyzioterapeut ukáže, jakým způsobem s horní končetinou v posilovně pracovat, abyste rameno znovu nepřetěžoval. Až se vám podaří správné pohybové vzorce přirozeně využívat i při cvičení v posilovně zjistíte, že na stejnou aktivitu bude stačit méně síly.

Mohu se objednat bez doporučení lékaře?


Ano, lékařské doporučení není nutné. Fyzioterapeut vám v mnoha případech může bez lékařského dohledu pomoci při akutních, chronických a dlouhodobých obtížích, po operaci, úrazu, hledáte-li alternativu k operaci či chcete předejít nepříjemným zraněním.

Často mě bolí záda, mám sedavé zaměstnání, pomůže mi vaše terapie?


Akutní či chronické bolesti zad jsou nejčastěji řešenými diagnózami. Při sedavém zaměstnání často dochází k namáhání a přetěžování určité části našeho těla. Naučíme Vás, jak aktivně a bezbolestně sedět a jak během zaměstnání kompenzovat jednostrannou zátěž organismu, abyste si neničili své zdraví. Příčiny bolestí zad samozřejmě mohou být i jiné a proto je nutné, aby váš stav zhodnotil zkušený fyzioterapeut.

Jak postupovat?

  • 1. Vyplníte formulář
  • 2. Zavoláme Vám a domluvíme termín
  • 3. Dostavíte se na konzultaci

 

 
 

Co konzultací získáte?

  • 60 minut pohybové terapie
  • Diagnostiku pohybového aparátu
  • Aktivizaci a relaxaci problémových svalových skupin
  • Individuální plán, jak se dlouhodobě či trvale zbavit bolesti
  • Motivaci ke změně

 

Zkušenosti klientů


Slečna Martina:
"V mých 25 letech mi začaly potíže s bolestmi zad, které se neustále zhoršovaly. Navštívila jsem spoustu rehabilitačních center, vyzkoušela různé alternativy, ale bolesti zad se stále vracely. Nyní, díky konceptu pohybové terapie můžu říci, že konečně rozumím příčině svých problémů, které mi doposud žádný lékař nebyl schopen vysvětlit a systematicky pracuji na jejich odstranění."